دیدگاه‌ها 0
آموزشی

دوستان گرامی تیونینگ 405 به روشی ساده
_ تیغ زدن نشیمنگاه سوپاپ ها
_ تعویض سوپاپ ها و نصب سوپاپ های سدیمی(لازم به ذکر است که سوپاپ های سدیمی قدرت رو افزایش نمیده.فقط کمک میکنه که تبادل حرارتی سوپاپ با گایدش بهتر بشه….405 در شرایط فول لود حتی با توربو دمای سوپاپهاش به 1100 نمیرسه…سوپاپهای سدیمی در شرایطی که دمای سوپاپ بالاتر از 1200 بره استفاده میشن.یعنی این کار برای این ماشین ها بی مورده)
_ پلیش کردن سطح داخلی سیلندر
_ نصب توربو شارژ پژویی(البته فقط برای موتور های 2.4 لیتری و به بالا)
_ تعویض شمعها و نصب شمع 3 یا 4 پلاتینه
_ تعویض سیستم خروجی دود(اگزوز) و نصب اگزوز power یا اسپرت
_ استفاده از ….. هوای اسپرت
_ تنظیم ای سی یو برای حالت اسپرتی که نیازی هم به تعویض انژکتور نداره

**با انجام این کارها تا حدودی ماشین خود را بهبود بخشیده اید.

تغییرات پیشنهادی برای افزایش امنیت خودرو بعد از انجام مراحل بالا:

_ در صورت دیسکی نبودن ترمز چرخهای عقب ، تغییر آن به حالت دیسکی
_ نصب سیستم ترمز ABS
_ استفاده از دیسک های ترمز sport یا روزنه دار برای بهبود جریان هوای بین دیسک و خنک شدن بهتر آن
_ کم کردن ارتفاع خودرو توسط کوتاه کردن فنر ها یا تعویض و نصب کمک فنر اسپرت
_ استفاده از استرس بار

_ استفاده از رینگ و لاستیک پهن تر از حالت معمولی برای افزایش تعادل و قدرت هندلینگ

تیونینگ 405
تیونینگ اصولی پژو 405

مجموع موارد بالا یعنی اینکه:
1- استفاده از این مطالب جهت امور شخصی آزاد و جهت امور تجاری کاملا” ممنوعه.
2- نقل قول یا استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع و بدون ذکر منبع کاملا” غیر اخلاقی و غیر قانونیه ( قابل توجه دوستان وبگردمون : استفاده از دکمه های Copy و Paste یا تکنیک دراگ اند دروپ ممنوعه ! )
3- به غیر از موارد مربوط به نمای ظاهری و بدنه بقیه موارد مطرح شده برای سمند که بر مبنای 405 ساخته شده یا پرشیا که همون 405 است هم قابل اجراست


با در نظر گرفتن موارد بالا میریم سراغ بحث اصلی:

405 امروز یک سدان سایز متوسط که دراوائل رنج متوسط هم قرار داره با یک موتور4 سیلندر 100 اسبی انژکتوریه که حجمش یکمی از 1800 سی سی کمتره.این موتور میتونه شما رو به سختی به سرعت 195 کیلومتر برسونه وشتاب صفر تاصدی بالای 11.5 ثانیه داره…
ترمزای جلوش دیسکی معمولی و عقبش درام یا همون کاسه ایه.
یک گیربکس 5 دنده نسبتا” دقیق داره که فقط مشکلش فاصله نسبتا” زیاد بین ضریبهای دنده 1 و دنده 2 است.
کلاچ این ماشین فاجعه است و برای یک ماشین 100 اسبی کاملا” ضعیفه! گذشته از اینکه قطر کلاچش هم کمه.
استایل بدنه اش با اون خطهای تیزش که 20 سال پیش طراحی شده برای امروز یکمی قدیمی و تکراری شده ولی به خاطر مهارت پینین فارینا در طراحی بدنه این بدنه با یکمی دست کاری ظاهری هنوزم قابلیت تبدیل شدن به یک طرح جذاب رو به سادگی داره.

* یک نکته راجع به این ماشین و ارتباطش با جد بزرگترش در ایران یعنی پیکان:

میدونستید 405 در کارخانجات ROOTES GROUP انگلیس یعنی همون کارخانه ای که قبلا” پیکان یا همون هیلمن هانتر انگلیسی در این کارخانجات تولید میشد ساخته شده؟
این کارخانجات امروز اسم خودش رو به RYTON تغییر داده و باز هم به صورت کاملا” تصادفی! پژو 206 در این کارخانجات تولید میشه……
احتمالا” مدل بعدی مونتاژی ما هم باید از این کارخانجات باشه !
پس بهتون توصیه میکنم به جای پیگیری اخبار ایران خودرو خط مشی این کارخانجات انگلیسی رو دنبال کنید تا بدونید در آینده چه ماشینی ممکنه در ایران مونتاژ بشه .
برای تیونینگ کردن هر ماشینی ( منجمله 405 ) چهار تا سطح تیونینگی وجود داره
1- درجه 4 : این سطح معمولا” یا به صورت شخصی اجرا میشه یا بوسیله کارگاههای کوچیک.
توی سطح 4 تغییرات خیلی کم و بدون تاثیر آنچنانی و بیشتر حول و حوش موارد ظاهری ساده مثل رینگ و لاستیک یا اضافه کردن اسکیرت دور ماشینه.
در زمینه تعلیق و موتور تقریبا” کار خاصی به غیر از کاهش ارتفاع ماشین و تعویض هواکش موتور وشمعها صورت نمی گیره… مسلما” ماشین تقریبا” استاندارد های کارخونه ایش رو حفظ میکنه ولی حرف خاصی هم برای گفتن نمیتونه داشته باشه…حداکثر قیمت تغییرات هم حدود 10% قیمت اصلی ماشینه که در این مبحث مد نظر ما نیست
2- درجه 3: توی این سطح که هم بوسیله افراد متخصص و هم بوسیله کارگاههای نه چندان کوچیک و شرکتهای تامین کننده قطعات جانبی قابل اجراست تغییرات اصولی تر میشه …. فنرها و کمک فنرها سفت تر میشن….موتور از نظر موارد غیر بنیادی تغییر میکنه و مثلا” مانیفولدها تعویض میشن یا برنامه سوخت پاشی و احتراق ماشین کلا” تغییر میکنه و ….. که باعث میشه تغییرات فنی یکمی چشمگیر بشن و تفاوتها با ماشین استاندارد ملموس بشه…. هزینه تغییرات در این سطح تا حد 30% قیمت اصلی ماشین بالا میاد
3- درجه2 : در این سطح که فقط بوسیله شرکتهای سازنده وسائل جانبی یا کارگاههای مجهز و متخصص قابل اجراست به غیر از شاسی ماشین همه چیز عوض میشه و قطعات جدید با کاربردهای ویژه جای قطعات اصلی ماشین رو میگیرن..تفاوتهای ماشین با حالت استانداردش خیلی بیشتر میشه ( مثلا” در این سطح شما از هر نظر میتونید یه ماکزیما رو در هر موردی جا بگذارید و برای دست و پنجه نرم کردن با میان رنجهای سری 3 و 5 بی ام و مثل 325 یا 530 خودتون رو آماده کنید و موفق هم باشید! ) در این سطح دیگه موتور 1800 سی سی پژو معنی نداره و موتورممکنه یک موتور 2 لیتری توربو شارژ با 220 اسب بخار یا حتی 3 لیتری 310 اسبی شده باشه یا ترمزهاتون چهار چرخ دیسکی سوراخدار شدن که با یک اشاره به پدال میتونن کاری بکنن که موقع ترمز کردن بغل دستیتون در صورت نبستن کمربند با شیشه جلو برخورد کنه!مقدار هزینه در این سطح بین 50 تا بیش از100% قیمت اصلی خودرو میشه
4- درجه 1: این سطح بوسیله شرکت مادر یا کارگاههای بزرگ و متخصص قابل اجراست و حتی شاسی ماشین هم تغییر میکنه که معمولا” اینکار برای شرکت در مسابقات یا مشتری های فوق ویژه انجام میشه…..هزینه تغییرات هم بالای 150% قیمت خودرو اولیه است که در این مبحث مورد نظر ما نیست.

تیونینگ405

هدف ما اینجا تیونینگ درجه 3 و درجه 2 برای 405 است که در اینجا نوع ….مارک…قیمت….میزان تاثیر و محل تهیه قطعات و شاید چگونگی نصب قطعه به صورت شخصی هم توضیح داده بشه.

بدلیل اینکه برای انجام تیونینگهای درجه 3 و 2 احتیاج به یک اسپونسر یا در حقیقت سوپلایر برای تامین قطعات دارید و نمیتونید شخصا” اقدام به ساخت قطعات مورد نیازتون بکنید شرکت ECOSSE انگلیس رو بعنوان سوپلایر قطعات انتخاب کردیم که هم سابقه طولانی و درخشانی در زمینه قطعات جانبی برای پژو داره و هم اینکه توی رنج محصولات پژو کیتهائی با رنج نسبتا” گسترده رو ارائه میده.
تیونینگ درجه 3 برای 405 با توجه به تغییراتی که شما میخواهید در ماشین بدید بین 2500000 تا 4000000 تومان هزینه داره که اینهم بستگی به نوع وکیفیت قطعات مورد استفاده اتون داره ولی به کمکش میتونید قابلیتهای فنی ماشین رو تا حد زانتیای 24 ملیونی یا حتی یکمی بیشتر بالا ببرید.
اول : تعویض لاستیکهای استاندارد با لاستیکهای 215*55*14 میشلن که البته باید به حداکثر سرعت قابل تحملش هم دقت کنید و نمونه های با حروف X یا Z رو انتخاب کنید به قیمت 350000 تومان ( اگر بخواهید رینگ هم میتونید عوض کنید ولی اجباری نیست فقط قیمت بالا میره ..ولی اگه رینگ عوض کردید نظر شخصی من رینگهای 16 و 17 اینچ سه تکه با لاستیکهای کانتیننتال است…..که باعث میشه یکمی سواریتون خشن تر بشه ولی قابلیت مانور رو تا حدود زیادی بهتر میکنه. ضمنا” طرف این رینگهای آلومینیومی یکپارچه موجود در بازار نرید چونکه هم هزینه اضافه میکنید هم اینکه رینگهای فولادی دو تکه استاندارد ماشینتون از نظر فنی بمراتب در تمام موارد بهتر از رینگهای کیفیت پائین آلومینیومیه)
دوم : تعویض کمک فنرها با کمک فنر های AVO که قابلیت تنظیم میزان دامپینگ در سه حالت هم دارن به قیمت تقریبی 400000 تومان
سوم: تعویض فنرهای جلو با فنرهای کوتاه ECOSSE به قیمت تقریبی 100000 تومان و
تغییر ارتفاع فنرهای عقب به میزان حدودا” 3 اینچ …قیمت هم چیز قابل توجهی نیست به هر مکانیکی بگین با یک هزینه کم فنرهای خود ماشین رو که تورشن بار هستن براتون تقریبا” مجانی میاره پائینتر…اگرم خودتون بلدید که با صرف 20 دقیقه زمان و داشتن یک آچار میتونید انجامش بدید.
چهارم: تعویض دیسکهای جلو با دیسکهای سوراخدار یا دولایه تهویه شونده TAROX ژاپنی به قیمت تقریبی 250000 تومان
پنجم : تعویض کاسه های عقب با سیستم ترمز دیسکی پرشیا ای ال ایکس به همراه وسائل جنبی برای این ترمز به قیمت تقریبی 200000 تومان
• به جای چهار و پنج میتونید یک کیت ترمز کامل 4 پیستونه به قیمت تقریبا” 1200000 بخرید که یه مقدار قوی تره ولی اختلاف قیمتش نسبتا” زیاد میشه

ششم : نصب ABS بوش و یا MK20E سمند و پرشیا به قیمت تقریبی 500000 تومان ( این یکی آپشناله …. ولی اگه نصبش کنید ایمنی خیلی بالاتری دارید و به نفعتونه )
هفتم : تعویض لنتهای ترمز با یک مدل اصطکاک بالا مثل FAST ROAD به قیمت تقریبی 60000 تومان
هشتم : تعویض صفحه کلاچ با یکی از مدلهای قویتر و چسبان که قابلیت انتقال گشتاور بالاتری هم داره از حتی خود والئو به قیمت تقریبی 50000 تومان
نهم : تعویض سیستم هواکش موتور با هواکشهای PIPERCROSS به قیمت تقریبی 100000 تومان ( به جای اینکار میتونید سیستم هواکش استانداردتون رو دست نزنید و به جاش یک رم ایر روی کاپوت نصب کنید که میزان تقویتش هم به خصوص در سرعتهای بالای 160 خیلی بیشتره و موجب اسپورتی شدن ظاهر ماشین هم میشه ولی مشکلش اینه که باید کاپوت سوراخ و بریده بشه )
دهم : تعویض کامل سوپاپها….تایپیتها و میل سوپاپ با کیت KENT PERFORMANCE به قیمت تقریبی 500000 تومان
یازدهم : کف تراشی کامل سرسیلندر به میزان 2 میلیمتر و تعویض واشر سرسیلندر به قیمت تقریبی 50000 تومان
دوازدهم : سند بلاست کردن داخل مانیفولد خروجی و پولیش اگزوز به قیمت تقریبی 60000 تومان ( ضمنا” اگر احساس میکنید کاتالیزور ممکنه مزاحمتون باشه لطف کنید دور نندازیدش! یه دونه کاتالیزور 100000 تومنی دیگه بخرید یه لوله اگزوز دیگه مثل اگزوز اصلی ماشینتون هم بخرید بدید یه اگزوز ساز یه دوراهی ساده بعد از مانیفولد خروجی درست کنه و لوله اگزوز و کاتالیزور جدید رو طوری که منبع صدا خفه کن اگزوزها بغل هم قرار بگیره با چند تا بست براتون به بدنه نصب کنه.اگرهم دوست داشتید منبع صدا خفه کن های آخر رو میتونید در بیارید و به جاشون منبع گرد ساده بگذارید چون الآن هم صدای اگزوزتون کمتر از حالت استاندارد شده هم منبع اگزوزهای آخر با فرم بیضی جای نسبتا” زیادی میگیرن .کل اینکارا با کمتر از 100000 تومان ناقابل! قابل اجرا میشه..اگزوزهای خروجیتون هم دوبل واقعی میشن …صدای خروجی از اگزوزتون هم خیلی پرطنین و اسپورتی میشه..ضمنا” محیط زیست رو هم دیگه آلوده نمیکنین…در صورتیکه یک سوپاپ حساس به فشار برای اگزوز دوم قرار بدید که در مواقعی که لازم نیست اگزوز دوم از مدار خارج بشه مشکل گرم کردن اولیه کاتالیزور بعد از استارت هم حل میشه)
سیزدهم : تغییر برنامه نرم افزاری سوخت پاشی و احتراق و فریم ور ای سی یو برای قابلیتهای جدید موتور ( همون ریمپینگ ) به قیمت تقریبی 100000 تومان
چهاردهم : یکمی دست کاری توی فشار پمپ هیدرولیک فرمان برای اینکه عملکردش سفت تر بشه و توی سرعتهای بالا بواسطه سبکی بیش از حد فرمان اذیتتون نکنه….ضمنا” از وضعیت مسیر حرکت هم تا حد ممکن مطلعتون بکنه.
پانزدهم : نامگذاری برای 405 جدیدتون ( مثلا” اسمش رو بگذاریم 405 Roland )

برای انجام موارد بالا حدودا” باید 400000 تومان دستمزد بدید که البته اگر خودتون این کارها رو انجام بدید این پول رو نمیخواد بدید.بعد از انجام کارهای بالا شما یک 405 دارید که موتورش بین 140 تا 145 اسب بخار در 6250 دور در دقیقه بهتون تحویل میده.
حداکثر سرعتش چیزی بیش از 215 کیلومتره ( اگر دیدن مقادیر بالای 210 براتون مهمه باید مجموعه اندازه گیر سرعت رو تعویض کنید )
شتاب جانبی قابل تحملش در پیچها نزدیک 0.9 جی و در صورت استفاده از رینگهای 17 و 18 اینچی کمی بیش از 0.9 جی است.همینطور در مواقع ترمز میتونه حداکثر نزدیک 1- جی شتاب منفی داشته باشه.همینطور شتاب صفر تا صدی برابر حدودا” 10 ثانیه یا حداکثر 0.5 ثانیه کمتر داره.
از نظر وزنی حدودا” 30 کیلوگرم سبکتر از استانداردش شده و از نظر هزینه نگهداری و استهلاک تقریبا” متوسط 30% بیشتر از 405 استاندارد خرج داره و موتورش هم در فواصل حداکثر 150000 کیلومتر باید برای تعمیرات اساسی باز بشه .
ضمنا” استفاده از بنزین سوپر با اکتان بالا و روغن موتور ترجیحا” برپایه مواد صنعتی و با ویسکوزیته بالاتر الزامی میشه.
از نظر ایمنی هم نسبت به 405 استاندارد ایمن تره.

در مورد بدنه و مسائل آیرودینامیکی405 استاندارد با توجه به ضریب دراگ 0.29 از نظر آیرودینامیکی مشکلی نداره و پینین فارینا در این مورد سنگ تموم گذاشته…ولی اگر علاقه دارید که نیروی لیفت روی محور عقب در سرعتهای بالای 160 رو کم کنید و از اسپویلر و بال برای این منظور استفاده کنید باید دقت کنید که اولا” بال مورد استفاده اتون باید واقعا” بال باشه نه شبه بال.ثانیا” باید در ارتفاع حداقل 40 سانتیمتر بالاتر از صندوق عقب قرار بگیره تا بتونه کار انجام بده. اگر تمایل به تغییر ظاهر خودرو دارید با توجه به اینکه اکثر قطعات موجود در بازار صرفا” جنبه نمایشی دارن هم ضریب آیرودینامیک 405 رو بهم میزنن که موجب کاهش حداکثر سرعتش میشه…..هم با از بین بردن تعادل آیرودینامیکی ماشین موجب افت شدید هندلینگ 405 تا حد خطرناک در سرعتهای بالای 160 کیلومتر میشن..اگر حتما” میخواهید اینکار رو انجام بدید یه نگاهی به بادی استایلینگ های شرکت ECOSSE بندازید که از نظر فنی هم مشکلی برای ماشینتون ایجاد نمیکنن.
اگر قصد استفاده از این 405 رو در پیست دارید باید حتما” رادیاتورآب رو با یک رادیاتور آلومینیومی قویتر تعویض کنید که ممکنه 70000 تومان یا یکم بیشتر هزینه روی دستتون بگذاره ولی در صورت استفاده در شرایط معمولی یا رانندگی اتوبانی احتیاجی به این تعویض نیست.
• اگر میخواهید در هوای گرم هم قدرت موتور رو به خاطر کولر از دست ندید میتونین سیستم کولر اصلی ماشین رو با یک کولر دوکمپرسوره با استفاده از دوتا کمپرسور به مارک دوو ( یکی برای جلو ..یکی برای عقب ) به همراه یک موتور تک یا دوسیلندر زیر 100 سی سی تعویض کنید که اینطوری دیگه میتونید با موتور خاموش هم از یک کولر مافوق قوی استفاده کنید ..هزینه اش هم حدودا” 700000 تومن میشه!
• اگر تمایل به ایجاد تغییرات در قطعات داخلی خودرو و امکانات رفاهیش مثل کامپیوتر سفری..تغییر صندلی ها و یا روکش داشبورد و پدالهای آلومینیومی و ……. دارید بسته به سلیقه و بودجه خودتون اینکارها رو انجام بدید..ضمنا” به مساله اضافه وزن احتمالی بعد از این تغییرات هم دقت کنید.

تیونینگ 405

این قسمت مربوط به تیونینگ درجه 2 برای 405 با افزایش قیمت کمی بیشتر از 12000000 تومان و حداکثر 18000000 تومان نسبت به 405 استاندارد با موتورهای 270 و 310 اسبی برمبنای قطعات شرکت ECOSSE انگلیسه که به کمک این تیونینگ میشه از نظر قابلیتهای مانوری فنی و تکنیکی در سرعتهای بیش از 60 کیلومتر از همه نظر با انواع بی ام و سری 3 و 5 موجود در ایران رقابت کرد و ازشون هم بالاتر بود ( بدلیل دیفرانسیل جلو بودن پژو در محدوده زیر 60 کیلومتر چسبندگی چرخهای محرک موقع شتابگیری سریع کمتره و ممکنه بدلیل هرزگردی چرخهای جلو از بی ام و ها عقب بمونید….یا در بعضی از پیچهای خیلی تندبا سرعت بالا بازم به خاطر چسبندگی کم محور جلو نمیتونید پا به پای بی ام و حرکت کنید) …با توجه به اینکه سقف قیمت خودروی شما هنوز به 30000000 تومان نرسیده!

اول : تعویض رینگهای اصلی با رینگهای 17 اینچی آلومینیومی سه پارچه OZ به سایز 8.5J17 و به قیمت تقریبی 2000000 تومان
دوم: تعویض لاستیکها با لاستیکهای کانتیننتال سایز 235*40*17 و از گونه ContiSportContact 2 به قیمت تقریبی 600000 تومان
سوم: تعویض کمک فنرها با کمک فنرهای قابل تنظیم BILSTEIN آلمانی به قیمت تقریبی 750000 تومان
چهارم: تعویض فنرهای جلو با فنرهای کوتاه ECOSSE LOWERING SPRING منتهی از گونه سفت تر از مدل قبلی به قیمت تقریبی 150000 تومان
پنجم : پائین آوردن فنرهای تورشن بار عقب به میزان 4 اینچ
ششم : تعویض کامل سیستم ترمز استاندارد با کیت 10 پیستونه BREMBO به قیمت تقریبی 2500000 تومان…ضمنا” یک دسته ترمز دستی یا پائی مناسب هم باید به مجموعه اضافه کنید یا از E-BREAK جایگزین استفاده کنید که البته قیمتی نداره.
هفتم: نصب یک سیستم ترمز ABS مثل بوش یا مکنتی مارلی به قیمت تقریبی 500000 تومان
هشتم: تعویض کامل موتور با کیت موتور GTI-6 چهارسیلندر 16 سوپاپ با قدرت تولیدی 167 اسب بخار به قیمت 3600000 تومان
نهم: نصب کیت توربو شارژ 16V-Turbo Conversion که موجب میشه قدرت موتور GTI-6 به حدود 270 اسب بخار برسه به قیمت تقریبی 1300000 تومان. ( ضمنا” این توربو شارژ در یک ورژن دیگه هم موجوده که میتونه تا 350 اسب بخار نیرو تولید کنه…ولی مد نظر ما نیست….برای توانهای بیش از 280 اسب از یک موتور دیگه استفاده میکنیم )
• اگر توان بالاتر از 280 اسب بخار مد نظر باشه ازکیت موتور V-6 با حجم سه لیتر استفاده میکنیم به قیمت تقریبی 8500000 تومان…ضمنا” این موتور با یک کیت توربو شارژ معمولی حدود 310 اسب بخار نیرو تولید میکنه..ولی در صورت تعویض توربو شارژ و هزینه حدود 2 ملیون تومان میشه نزدیک 400 اسب از این موتور نیرو گرفت
دهم: تعویض کامل گیربکس با گیربکس MI16 یا M6 یا BE3 M5 ( این یکی رو توصیه نمیکنیم ) پژو به قیمت تقریبی 1000000 تومان ( ضمنآ” در صورت نیاز به 4WD خصوصا” برای موتورهای 6 سیلندر میشه از گیربکس S16 هم استفاده کرد ولی با توجه به تعویض کامل سیستم تعلیق و اضافه شدن میل گاردان چیزی حدود 5 ملیون تومان اضافه هزینه رو باید قبول کنید )
یازدهم : استفاده از کیت آیرودینامیکی TRACKSTAR شرکت ECOSSE به قیمت تقریبی 1600000 تومان ( استفاده از این کیت با در نظر گرفتن حداکثر سرعت بالای خودرو الزامیه ولی اگر علاقه ای به این کیت ندارید میتونید از کیتهای تقویتی مثل TESTAROSA یا ترکیبی از اسکیرت BREAK به همراه یکی از اسپویلرهای عقب این شرکت استفاده کنید )
یازدهم : تقویت اتصالات شیشه عقب برای توانائی حرکت در سرعتهای بیش از 250 کیلومتر.
دوازدهم : استفاده از یک سیستم فرمان الکتریکی با قابلیت خارج شدن از مدار در سرعتهای بیش از 120 کیلومتر در ساعت و حذف سیستم هیدرولیک فرمان استاندارد به قیمت تقریبی 700000 تومان ( به جای اینکار میتونید سیستم هیدرولیک خودتون رو طوری تنظیم کنید که از حالت استاندارد خیلی سفت تر بشه ….منتهی با توجه به لاستیکهای 235 رانندگی در سرعتهای پائین واقعا” مشکل و خسته کننده میشه.)
سیزدهم: تعویض کامل ادوات داخلی مثل نشاندهنده ها… سر دنده….پدالها….صندلیها و تغییرات داشبورد و …… به قیمت تقریبی 1000000 تومان.
چهاردهم : نامگذاری خودرو جدید ( مثلا” اسمش رو میگذاریم 405 MONSTER)

بدلیل وجود اکثر قطعات جانبی مورد نیاز مثل رادیاتور…ECU ….دسته موتور…سیستم کامل اگزوز و …..برروی خود کیتهای موتور و گیربکس نیازی به تغییرات در سیستم استانداردتون ندارید و کلیه وسائل جانبی مورد نیاز با توجه به نیاز موتور جدید در اختیارتون قرار میگیره .

با توجه به توان بالای ترمزها و موتور کمی تقویت در قسمت ساب فریم جلو با توجه به امکانات خودتون الزامیه..هزینه کار هم حدودا” 100000 تومان میشه.

اگر از این 405 جدید میخواهید جهت استفاده روزمره و خارج از پیست کاربگیرید و کارهاتون هم قانونی باشه اخذ مجوز برای تعویض موتور و گیربکس از نیروی انتظامی و سازمان حفاظت محیط زیست الزامیه.

405 جدید شما بین 270 تا 310 اسب بخار قدرت داره……حداکثر سرعتش رقمی بیش از 260 کیلومتر در ساعته که البته با توجه به اینکه در این سرعت شاسی و بدنه شما در مرز توانائیهای فنی خودشون قرار دارن اگر بیشتر از 250 کیلومتر در ساعت باهاش سرعت نرید ایمن تره.
شتاب صفر تا صد شما چیزی بین 6 تا 6.5 ثانیه است ( اگر 4WD بکنیدش بدلیل چسبندگی بالاتر میشه به شتابهای نزدیک 5.5 ثانیه هم دست پیدا کرد! ).
با توجه به لاستیکهای 235 و وزن حدودا” 1250 کیلوگرمی خودرو رسیدن به شتابهای جانبی نزدیک 0.93 جی کار چندان مشکلی نیست.
موقع ترمز کردن هم میتونید تا کمی بیش از 1 جی شتاب منفی داشته باشید.
هزینه نگهداری و موارد جنبی این 405 جدید حداقل 50% بیشتر از 405 استاندارده که میتونه تا بیش از 200% هم بسته به نوع رانندگی شما بالا بره!
این خودرو نسبت به گونه استانداردش از نظر سواری خیلی سفت تر و خشک تر شده ولی چسبندگی ایده آلی داره
بدلیل ارتفاع بسیار کم خورو از زمین ( خصوصا” هنگام استفاده از کیت آیرودینامیکی ) حرکت با بار و سرنشین کامل در خیابانهای معمولی میتونه دردسر ساز بشه و خسارت زیادی بهتون بزنه.گذشته از اینکه این 405 خوابیده حتی با یک سرنشین هم نمیتونه مثل قدیم از هرمسیری عبور کنه و محدودیتهاش زیاده( خصوصا” در خیابانهای کشور عزیزمون که بعضا” ماشینهای شاسی بلند رو هم شرمنده کردن! ).
با توجه به قدرت موتور یالای 200 اسبی استفاده از کولر تاثیری برروی قابلیتهای موتوریتون نمیگذاره.
اگر از یک آنتی رول بار مناسب برای محور عقب استفاده کنید پایداری عقبتون در سر پیچها کمی بهتر میشه.
بدلیل تغییر قطر کلی تایرها و بزرگ شدنشون و همینطور تغییر کامل گیربکس کیلومتر شمار استاندارد شما بهیچوجه در این ماشین قابل استفاده نیست و اگر هم قابل استفاده بود هم دقت نداشت هم اینکه محدوده قابل توجهی از سرعت رو نمیتونست نشون بده.
استفاده از یک بال عقب مناسب حتما” الزامیه… در غیر اینصورت حرکت با سرعت بالای 210 کیلومتر بدلیل سبک شدن بیش از حد محور عقب و عدم تعادل آیرودینامیکی ممنوعه.
بدلیل انتقال نیروی محرک به چرخهای جلو و توان بالای موتور در صورت اشتباه هنگام رانندگی خصوصا” در سطوح لغزنده به سادگی میشه تعادل رو از دست داد! پس قبل از استفاده کامل از نیروی موتور مدتی باید تمرین کنید. توجه فرمایید نویسنده قیمت ها تقریبی بازار در نظر گرفته است
برگرفته از سایت http://masoudtu.blogfa.com/post/6

ترک نظرات

"" افزودن لیست علاقمندی ها